برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • 1402/11/18 - 13:58
  • - تعداد بازدید: 319
  • - تعداد بازدیدکننده: 303
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
کارگاه آموزشی اجرای Real-time Pcr برگزار می‌شود

کارگاه اجرای real-time PCR، توسط آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی، 24 و 25 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی، کارگاه آموزشی اجرای Real-time PCR به روش سایبرگرین و TaqMan را ویژه دانشجویان، کارشناسان آزمایشگاهی، پژوهشگران و سایر علاقمندان برگزار می‌کند.این کارگاه اموزشی به صورت تئوری و عملی در روزهای 24 و 25 بهمن‌ماه سال جاری، در محل آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ارومیه میزبان شرکت‌کنندگان است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی، کارگاه آموزشی اجرای Real-time PCR  به روش سایبرگرین و TaqMan را ویژه دانشجویان، کارشناسان آزمایشگاهی، پژوهشگران و سایر علاقمندان برگزار می‌کند.این کارگاه اموزشی به صورت تئوری و عملی در روزهای 24 و 25 بهمن‌ماه سال جاری، در محل آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ارومیه میزبان شرکت‌کنندگان است.

روش Real time PCR  به معنای مشاهده لحظه به لحظه PCR  است و در این سیستم، تغییرات فلوئورسانس یک مادۀ فلورسانت درطی واکنش مطابق با میزان محصولات هر سیکل اندازه‌گیری و میزان فلورسنت آن توسط یک حسگر، تعیین و ثبت می شود. این روش به عنوان یکی از دقیق ترین و سریع ترین روش‌های تشخیصی در علوم زیستی به کار می رود. در این روش محصول حاصل از واکنش با استفاده از مواد فلورسانت ردیابی می شود.

از سرفصل های اصلی این کارگاه آموزشی می‌توان به استخراج RNA، سنتز cDNA، Real time PCR به دو روش SYBR Green و TaqMan و آنالیز نتایج Real time PCR اشاره کرد.شرکت در این کارگاه آموزشی دوروزه برای عموم آزاد است و علاقمندان  می‌توانند از طریق تلفن 04431988000 و داخلی 5086 با آزمایشگاه تحقیقات جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی در ارتباط باشند.

آزمایشگاه جامع تحقیقات علوم پزشکی ارومیه از مجموعه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی است که خدمات متنوعی را در زمینه‌های زیست‌فناوری، نانوفناوری، سلولی و مولکولی و ... به مخاطبانی از سراسر کشور ارائه می‌دهد.

از جمله خدمات و دستگاه هایی که در  آزمایشگاه آماده ارائه خدمات به همه متقاضیان است می‌توان به اتاق کشت و دستگاه هایی چون اولتراسانتریفیوژ، سانتریفیوژ یخچال دار، ریل تایم pcr، یخچال منفی80 درجه، ترموسایکلر بایورد، آب مقطر گیری یکبار و دوبار تقطیر، اسپکتروفتومتر فلورسانس ، اولتراسونیک هموژنایزر، حمام اولتراسونیک، روتاری و... اشاره کرد.

فهرست جامع تجهیزات، خدمات و روش آزمون‌های قابل ارائه توسط این مجموعه آزمایشگاهی، در وب‌سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی قابل مشاهده است.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,گالری تصاویر,اطلاعیه ها
  • کد خبر : 2402
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تنظیمات قالب